تبلیغات
iranpaper - فهرست مجلات ISI در رشته های مختلف
content top

در اینجا قصد داریم تا فهرستی از مجلات نمایه شده در دو پایگاه web of science و scopus را برای شما معرفی کنیم. بدین منظور می توانید لیست pdf مجلات را که مرتبط با رشته شماست دانلود نمایید . ان شاء الله مفید واقع گردد .

1- Web of science: 

ISI Web of Knowledge شامل 22000 مجله، 23 میلیون پتنت، 192000 مقالات ارایه شده در كنفرانس‌ها، 5500 وب‌سایت، 5000 كتاب و 2 میلیون ساختار شیمیایی است كه این محصول Web of Science را نیز شامل می‌شود. 

Web of science مركب از پایگاههایی شامل اطلاعات جمع آوری شده از هزاران ژورنال پژوهشی می باشد. که عبارتند از :

1- نمایه استنادی گسترش یافته علوم

Science Citation Index Expanded (نمایه استنادی گسترش یافته علوم) برای ژورنال های ادبی تا علوم می باشد. بیش از 6.650 ژورنال اصلی از بین 150 نظام علمی – كه این بیش از  2.500 مورد به شكل چاپی و سی دی رام از نمایه استنادی علوم می باشد. نمایه استنادی علوم شامل همه ی منابع به دست آمده از مقالات نمایه شده می باشد. تعدادی از موضوعاتی كه پوشش می دهد شامل: كشاورزی, نجوم, بیوشیمی, زیست شناسی, بیوتكنولوژی, شیمی, علوم كامپیوتر, علم مواد, ریاضیات, پزشكی, علوم سیستم عصبی, تومرشناسی, پزشكی اطفال, علم گیاه شناسی, روانپزشكی, جراحی, علم دامپزشكی, جانورشناسی

دانلود لیست


2- نمایه استنادی علوم اجتماعی

Social Sciences Citation Index (نمایه استنادی علوم اجتماعی) كه 1.950 ژورنال را از میان 50 شاخه علوم اجتماعی نمایه می كند. و بطور مجزا آیتم های مرتبط از بیش 3.300 ژورنالهای برجسته علمی و فنی جهانی را نمایه می كند. تعدادی از موضوعاتی كه پوشش می دهد شامل: انسان شناسی, تاریخ, روابط صنعتی , كتابداری و اطلاع رسانی, حقوق, زبانشناسی, فلسفه, روانشناسی, روانپزشكی, علوم سیاسی, بهداشت همگانی, عملكرد اجتماعی, خدمات اجتماعی, جامعه شناسی, اعتیاد, مطالعات شهرنشینی, مطالعات زنان .

دانلود لیست


3- نمایه استنادی علوم انسانی و هنر

Arts & Humanities Citation Index® (نمایه استنادی علوم انسانی و هنر) بیش از 1.160 ژورنال های برجسته جهانی هنر و انسان شناسی را نمایه می كند.و نمایه می كند آیتم هایی كه به صورت اختصاصی از 6.800 ژورنال اصلی علوم و علوم اجتماعی انتخاب شده اند. تعدادی از موضوعاتی كه پوشش می دهد شامل: باستان شناسی, معماری, هنر, مطالعات آسیایی, ادبیات باستان(كلاسیك), رقص, فرهنگ قومی, تاریخ, زبان, زبان شناسی, نقدهای ادبی, ادبیات, موسیقی, فلسفه, شعر, رادیو تلویزیون و فیلم, مذهب و تئاتر.

دانلود لیست1- Scopus:

بانک اطلاعاتی SCOPUS دارای پوششی اطلاعاتی برای بیش از 15200 ژورنال الکترونیکی می باشد که حدود 30 میلیون خلاصه مقاله از 4000 ناشر بزرگ بین المللی و با 250 میلیون Citation  را در اختیار محققین قرار می دهد و دارای پوششی اطلاعاتی تقریبا\" دو برابر ISI Web of Science بوده و بنابر این گزارشات استنادی و ارجاعات حاصل از آن دقیق تر از شاخص های موجود در ISI Web of Science می باشد. SCOPUS تمامی مجلات ایندیکس شده در مدلاین را بصورت 100% پوشش می دهد و دسترسی به خلاصه اطلاعات مقالات و اطلاعات استنادی 4500 مجله علمی علوم پایه و پزشکی، 2700 مجله علوم انسانی و اجتماعی و 2500 مجله در زمینه علوم زیستی وکشاورزی را میسر می سازد. منظور از وجود شاخص های استنادی در SCOPUS آن است که علاوه بر خلاصه مقالات، این بانک اطلاعاتی دارای فهرست رفرانس های مربوط به هر مقاله بوده و بنابر این امکان محاسبه تعداد ارجاعات (استنادات یا Citation  ها) برای هر مقاله از این سایت وجود دارد که تعداد استنادات واقع شده برای یک مقاله می تواند شاخصی نسبی برای کیفیت علمی و غنای محتوایی یک مقاله محسوب گردد.

      1. Life Sciences

      2. Health Sciences

      3. Physical Sciences 

      4. Social Sciences & Humanities

      5. Multidisciplinary